AFRICKÁ POHÁDKA

Kombinované loutkoherecké představení AFRICKÁ POHÁDKA aneb Podivuhodná dobrodružství doktora Holuba, na které pojedou ve čtvrtek 21. 4. 2022 děti z obou tříd MŠ do Hankova domu ve Dvoře Králové nad Labem. Pojedeme veřejnou hromadnou dopravou, autobus odjíždí v 9 hodin od kašny, vracíme se ve ve 12 hodin na oběd. Na vstupné vybíráme 80 Kč.

Jedná se o kombinované loutkoherecké představení o životě afrických zvířat. Ústřední postavou je s nadsázkou pojatý známý cestovatel a dobrodruh doktor Emil Holub, který vypráví o svých zážitcích z cest po džunglích i pouštích afrického kontinentu, při kterých ho provází věrný opičí kamarád Pepa. Ve třech veselých příbězích, plných hereckých gagů, písniček a překvapení, například vyléčí nastydlého slona, pomatenou žirafu nebo mrzutého lva, společně zachrání zbloudilého synáčka paní hraběnky ze spárů obrovského hada a pěkně proženou nezdárného lovce divokých zvířat. Smyslem celého představení je vytvoření pozitivního vztahu k přírodě a všem živým tvorům. Na pozadí lehce ztřeštěných příběhů se děti dozvědí něco o Africe a seznámí se s osobou legendárního českého cestovatele.

O dalších plánovaných akcích se dočtete zde.